гарантія на турбокомпресори Турбоком - 12 місяців
Каталог

Масляне голодування турбіни

Масляное голодание турбины

Масляне голодування турбіни або недостатня подача масла в турбокомпресор

Масляне голодування турбіни - це поширена причина несправності турбокомпресора, яка може привести до повного виходу її з ладу, тому треба проконтролювати, щоб в турбіну надходило достатній тиск масла.

Слід зазначити що, при нормальних умовах, такі елементи турбіри як вал і підшипники працюють при температурі до 105 градусів за Цельсієм.

Як працює турбокомпресор в нормальних умовах

Механізми турбіни працюють на високих оборотах і вимагають гарного мастила. Масло надходить з системи двигуна, змащує вузли турбокомпресора і потім скидається в картер. Тому завжди потрібно стежити за якістю масла і оптимальним тиском.

Причини масляного голодування турбокомпресора

  • використання герметиків;
  • низький рівень масла в картері;
  • потрапило повітря в систему змащення;
  • тривалий простій силового агрегату;
  • низька якість масла;
  • несвоєчасна заміна масла двигуна;
  • несправний масляний насос.

Що відбувається при масляному голодуванні

Охолодження турбіни досягається проходженням масла через корпус турбокомпресора. При масляному голодуванні відбувається збільшення тепловіддачі, в результаті температура збільшується до чотирьохсот градусів, викликаючи перегрів і коксування залишків олії на валу.

Коксом забиваються маслопровідні отвори підшипників і середнього корпусу турбіни, через це теж може виникнути дефіцит масла.

Завдяки малій кількості масла, перегрітий вал починає обертатися в підшипниках практично без змащення, це може привести до зриву масляного клина, а також швидкого зносу бронзових підшипників, і налипання бронзи на перегрітий вал.

Зазори в підшипниках збільшуються до неприпустимих розмірів, що призводить до підвищеного люфту всього валу. В наслідок чого, з'являється дисбаланс, який стає більше допустимого і прискорює процес руйнування турбокомпресора.

Масляне голодування турбіни характеризується звуками - скреготом, свистом, виттям.

Як уникнути масляного голодування турбіни

1. Необхідно використовувати тільки високоякісне масло, рекомендоване виробником. Важливо пам'ятати, що універсальної мастила немає.

2. Вчасно міняйте масло.

3. Регулярно звертайте увагу на індикатор тиску масла в машині, стежте за рівнем масла.

 

Турбоком: Собственное производство и ремонт турбин

Нам важно Ваше мнение

Оставить комментарий