"Турбоком" зроблено в Україні

Турбокомпресори з логотипом «Турбоком» сьогодні можна зустріти на автотракторній і сільськогосподарській техніці практично всіх країн СНД, а також багатьох держав далекого зарубіжжя. Географія використання обладнання ТОВ «Мелітопольський завод турбокомпресорів» (МЗТк) простягається від Балтики до Далекого Сходу, від районів Крайньої Півночі до територій Середньої Азії. Цей український виробник становить нині серйозну конкуренцію китайським і турецьким компаніям, які в співвідношенні «ціна-якість» стали помітно поступатися торговій марці «Турбоком».

Спеціалізація заводу

Щоб зрозуміти секрет успіху Мелітопольського заводу, вирушимо в невеликий екскурс по підприємству. Основна спеціалізація МЗТк – виробництво нових і ремонт б/в турбокомпресорів для автотракторної і сільськогосподарської техніки. Завод був заснований в 2000 році, проте досягнення і рівень виробництва сьогодні не дозволяють застосувати до нього визначення «молоде». Навіть багато підприємств зі стажем не здатні похвалитися такими успіхами.

Сьогодні «МЗТк - ТУРБОКОМ» є підприємством, що стрімко розвиваеться, з потужною виробничою базою, що включає цех алюмінієвого лиття, механічної, термічної обробки деталей; слюсарно-складальний і випробувальний цех; ділянка упаковки готової продукції, а також склади сировини, заготовок і комплектуючих. Можливості заводу дозволяють проектувати, виготовляти турбокомпресори типу ТКР для автомобільної, сільськогосподарської та спеціальної техніки, а також виробляти високоякісний ремонт будь-якої складності турбоагрегатів різних світових виробників.

Захисна реакція

- Широке поширення і популярність продукції нашого підприємства досягли такого рівня, що ми зіткнулися проблемою підробок. Погодьтеся, неприємно усвідомлювати, що десь під виглядом турбокомпресорів МЗТк замовникам підсовують товар невисокої якості. Тому кілька років тому ми активно зайнялися патентуванням та іншими способами захисту нашої продукції, - каже директор Мелітопольського заводу турбокомпресорів «Турбоком» Володимир Овчаренко.

Сьогодні торговий знак «Турбоком» захищений на всіх рівнях, і його підробка може спричинити серйозні юридичні наслідки. Хоча, справедливості заради, слід відзначити, що зробити підробку не так-то просто.

Відмінною особливістю МЗТк «Турбоком» є фірмова упаковка і обов'язкове маркування кожного турбокомпресора власним торговим знаком у голографічному зображенні і штрих-кодом. Кожен виріб комплектується номерним паспортом і інструкцією по експлуатації, а корпус середній у зборі поміщається у фанерний ящик для захисту від ударів.

- Після всіх цих заходів по захисту від підробки, поліпшення товарного вигляду і підвищення якості доставки, конкуруючі фірми стали застосовувати інший прийом - представлятися Мелітопольським заводом турбокомпресорів або турбокомпрессорным заводом Мелітополя. В цьому випадку, я пропоную нашим замовникам особисто прибути до нас в місто - я покажу їм наше виробництво, після чого вони зможуть порівняти його з будь-яким іншим. Я знаю, що відмінність буде разючим, - розповідає Володимир Овчаренко.

Починаючи з 2005 року, Мелітопольський завод турбокомпресорів для захисту від підробки і виділення своєї продукції серед конкурентів використовує офіційно зареєстровані в Торгово-промисловій палаті України торгові знаки «МЗТк» і «ТУРБОКОМ».

Захист турбокомпресора від впливу навколишнього середовища здійснюється зовнішньою обробкою ТКР спеціальним антикорозійним складом. Корпус середній у зборі турбокомпресора пакується в поліетиленовий пакет, поролон, фанерний протиударний ящик з металевими кутниками на ребрах. Спеціальна упаковка захищає виріб від механічних пошкоджень, які призводять до розбалансування і швидкого виходу з ладу турбіни при експлуатації.

Завод великих можливостей

Збільшення попиту на продукцію заводу (щорічне зростання обсягів випуску становить в середньому 20%) зажадало додаткових виробничих потужностей, тому були збудовані нові цехи. Сьогодні тільки заводські площі МЗТк «Турбоком» займають більше 1 тисячі квадратних метрів, а в найближчій перспективі їх буде розширено вдвічі.

Закуплені сучасні імпортні токарні оброблювальні центри, фрезерно-свердлильні верстати, електронне обладнання для контролю якості продукції, виконання діагностики, тестування і випробувань. Головними критеріями при підборі технічного оснащення стали передові технології обробки металів. Наприклад, згадані токарні оброблювальні центри з ЧПУ і приводним інструментом провідних зарубіжних виробників дозволяють проводити обробку основних видів заготовок за одну установку, забезпечуючи високу точність обробки за низької шорсткості поверхонь.

Все це в комплексі дозволило оптимізувати технологічні процеси, виключити ризики появи недоброякісної продукції, підвищити продуктивність праці, збільшити обсяги виробництва без втрати якості. До того ж, інноваційний підхід дав можливість знизити собівартість продукції – фактор для замовників важливий.

Мелітопольський завод турбокомпресорів «Турбоком» - єдиний в СНД виробник турбокомпресорів для японської техніки Komatsu. Цей факт також свідчить про рівень підприємства.

Сьогодні Мелітопольський завод турбокомпресорів «Турбоком» має тісні економічні зв'язки з агроснабженческими і ремонтними організаціями України, Білорусі, Молдови, Прибалтики, Казахстану, Узбекистану, Азербайджану, Татарстану, Болгарії, В'єтнаму. Сьогодні інтерес до мелітопольських турбокомпресорів виявляють арабські країни.

Якість понад усе

Розширити географію економічного співробітництва дозволить підприємству впровадження на виробництві системи управління якістю ISO 9001-2000. Даний сертифікат завод планує отримати вже до кінця 2009 року. Він остаточно підтвердить факт жорсткого контролю над якістю на протязі всього циклу виробництва, починаючи від закупівлі сировини і комплектуючих, до виходу кінцевого продукту та надходження його до замовника.

Підприємство також проводить постійне навчання та підвищення кваліфікації персоналу. Сьогодні на заводі працює 120 висококваліфікованих фахівців.

Вся продукція МЗТк пройшла сертифікацію, що підтверджують сертифікати відповідності УкрСЕПРО . Дані свідоцтва, що засвідчують відповідність турбокомпресорів з товарним знаком «Турбоком» вимогам якості та безпеки, встановленими для цієї продукції діючими стандартами і правилами та України.

Ще одним підтвердженням визнання високої якості продукції заводу стали постійні запрошення для участі в міжнародних виставках разом з компаніями з Австрії, США, Туреччини, Китаю та інших світових виробників. З 2004 року Мелітопольський завод турбокомпресорів «Турбоком» є незмінним учасником щорічної міжнародної промислової виставки «Золота осінь» в Москві.

- Інтерес до турбокомпресорів з торговою маркою «Турбоком» настільки великий, що, як правило, лише за кілька днів роботи виставок нашим менеджерам вдається укладати нові контракти та договори на постачання з солідним перевиконанням плану, - говорить начальник відділу маркетингу МЗТк Роман Мальчев.

Вже двічі продукція мелітопольського підприємства виставлялася на виставках «АГРОПРОДЭКСПО» в Астані (Казахстан) та «АГРО» Київ, які також проводяться щороку. Крім того, підприємство постійно бере участь і в різних регіональних виставках.

Переваги співпраці з МЗТк

Звернувшись в Мелітопольський завод турбокомпресорів, замовник зможе вирішити будь-яке питання, пов'язане з турбокомпресорами. Починаючи від покупки нового ТКР, тестування і діагностики турбокомпресорів будь-яких модифікацій, до ремонту та здачі несправного турбокомпресора за компенсацію.

Оптимізація праці, використання сучасних технологій і матеріалів, як вже говорилося, дозволили знизити витрати на виробництво, паралельно збільшивши якість продукції. Таким чином, у ціновій політиці турбокомпресори «Турбоком» успішно конкурують зі своїми аналогами від інших виробників (в тому числі, і з далекого зарубіжжя).

- В середньому, вартість наших турбокомпресорів нижче приблизно на 10-20%, ніж у конкуруючих компаній. При оптовому замовленні вигода може виявитися значною, - пояснює Володимир Овчаренко.

Динамічно розвивається в останні роки мережа дилерських представництв МЗТк у багатьох країнах СНД дозволяє замовникам отримувати турбокомпресори зі складів дилерів в максимально короткі терміни. Завод, крім турбокомпресорів власного виробництва, пропонує до постачання запасні частини та комплектуючі для автотракторної, сільськогосподарської та спецтехніки.

Справи громадські

Про ступінь розвитку підприємства свідчить також і його участь не лише у економічних, але й суспільних процесах. Як правило, дрібні виробництва не займаються благодійністю. Компанії, які досягли певних економічних висот, мислять значно ширше і прагнуть завоювати визнання не тільки на виробничому терені.

Мелітопольський завод турбокомпресорів «Турбоком» добре знають в місті не тільки, як машинобудівне підприємство, але і як мецената. МЗТк на постійній основі спонсорує мелітопольські спортивні клуби, фінансує виїзд спортсменів на міжнародні змагання.
Крім спорту, завод є спонсором багатьох культурних заходів, що проводяться в місті. Підтримує матеріально художні колективи.

Не секрет, що будь-які машинобудівні виробництва велика частина населення незмінно пов'язує із забрудненням навколишнього середовища. Мелітопольський завод «Турбоком» повністю руйнує цей стереотип, підтримуючи європейські екологічні норми у виробничому процесі. Дійсно, при поверхневому погляді на цей доглянутий промисловий об'єкт складно уявити, що тут функціонує складний в технологічному і технічному відношенні комплекс.

Більш того, завдяки безпосередньому сприянню директора  МЗТк «Турбоком» Володимира Овчаренка, який є також депутатом Мелітопольської міської ради, Мелітополь був включений в низку державних програм з поліпшення екологічної обстановки.

Українські політики протягом багатьох років не втомлюються заявляти про необхідність поступового впровадження у нашій країні європейських стандартів суспільного і економічного життя. Відвідавши МЗТк «Турбоком», можна з упевненістю заявляти, що тут вже давно живуть за європейськими правилами.