Турботаймер

Турботаймер - що це?

Що таке турботаймер.

Турботаймер – це пристрій, який встановлюють на автомобіль з турбованим двигуном для продовження терміну служби турбіни. Турботаймер дозволяє двигуну працювати на холостому ходу протягом декількох хвилин (1-3 хв) після вимкнення запалювання, щоб знизити температуру турбіни до безпечного рівня.

Схема турботаймера

Для чого потрібен турботаймер?

Турботаймер дозволяє збільшити термін служби двигуна і його систем. Вали більшості турбокомпресорів обертаються на швидкостях понад 50 000 об/хв і, при цьому, виробляють величезну кількість тепла.  Для того щоб знизити температуру і стабілізувати тепло в турбокомпресорі, більшість виробників рекомендують потримати машину деякий час після швидкої їзди на холостому ходу, щоб дозволити маслу або воді знизити температуру турбіни. Нездатність знизити температуру масла в турбокомпресорі може призвести до «коксування масла навколо валу і засмічення маслопроводів.

Нетурбовані двигуни і двигуни, оснащені механічним наддувом, також потребують охолодження після їзди на великих швидкостях, тому придбання турботаймера - це відмінний вибір для всіх власників авто, які хочуть продовжити термін служби двигуна і турбіни.

Яку проводку для турботаймера вибрати?

Тут все дуже просто. Якщо ви придбали, наприклад, турботаймер HSK, значить, і проводку купуєте від HSK. Спроби заощадити в даному випадку будуть вкрай недоречні. Уникайте придбання проводки без каталожних проводів та належної упаковки. Швидше за все, якщо проводка погано упакована і не має маркування, то вона випущена в Китаї. Було багато випадків, коли китайська проводка взагалі не працювала з турботаймерами заводського виробництва!

Що робити, якщо я не можу знайти проводку для турботаймера?

Найоптимальнішим варіантом буде вибрати універсальний турботаймер і звернутися в автомайстерню, щоб вони встановили його для вас. За невелику плату фахівці встановлять турботаймер і підберуть відповідну проводку. Взагалі, установка таймера досить складний процес, тому якщо у вас немає належного досвіду в ремонті машин, то краще всього звернутися до фахівців.

Ну і відповімо на кілька питань, які стосуються роботи турботаймера з іншими системами.

  1. Чи працює турботаймер на машині, на якій встановлено протиугінний пристрій (імобілайзер)?

Так, турботаймер працює на автомобілях з пристроєм проти викрадення. Іммобілайзер як ключ використовується тільки при запуску двигуна, і надалі він ніяк не заважає функціям турботаймера.

  1. Чи потрібно ще щось, окрім проводки, для установки турботаймера?

Для деяких автомобілів Nissan з автоматичною коробкою передач необхідний адаптер, який запобігає заїданню ключа, коли включений турботаймер.

  1. Що робити, якщо турботаймер включений, але автомобіль не здійснює «холостий хід»?

Швидше за все, проблема в тому, що сірий провід таймера (провід до стояночного гальма) підключений неправильно. Будь ласка, перевірте, щоб проводи були правильно приєднані.

  1. Можна використовувати ключ для дистанційного управління разом з турботаймером?

Це все залежить від марки автомобіля. Для того щоб перевірити сумісність з турботаймером, варто звернутися за даними виробника, так як не всі таймери можуть працювати з ключем дистанційного управління.

Таймер необхідно налаштувати всього лише раз, і надалі він сам буде стежити за витримкою паузи перед вимиканням двигуна. Турботаймер може стати незамінним помічником для вас і вашого автомобіля.