Вестгейт турбіни

Вестгейт (переклад з анг.«сміттєві ворота») -  це перепускний клапан, який скидає надлишковий тиск вихлопних газів назад у випускний колектор, захищаючи турбіну від передува і появи помпажу.

Більшість автолюбителів помилково вважають, що вестгейт – це назва механізму, хоча це не так. Насправді це назва заслінки на отворі в корпусі турбіни, яку відкриває важіль керований актуатором.

Даний агрегат приводиться в дію підвищеним тиском повітря в корпусі компресора, яке з'являється з-за збільшення оборотів двигуна, зростання тиску вихлопних газів і як наслідок збільшення швидкості обертання ротора, який власне і втягує зайвий об'єм повітря, який не здатний поглинути двигун. Завдання вестгейта позбутися цього надлишку ще до того, як він потрапить в турбіну.

Налаштування вестгейта є найпростішим способом тюнінгу, при цьому воно може дати від 15 до 20 кінських сил. До того ж на відміну від байпасного і блоу-оффного клапанів, які встановлюються після турбіни, вестгейт має кілька переваг:

  • Він скидає тиск до того, як він потрапить у турбіну тим самим перешкоджаючи появі зайвого тиску, що поступово зношує агрегат.
  • Він зовсім безшумний і не видає ніяких пшиков, що дратують звичайних водіїв.

Види вестгейтов:

  • Внутрішній вестгейт (IWG) розташований на корпусі турбіни, а у разі необхідності він відкриває заслінку на отвір діаметром 25-30 мм, через який зайвий тиск залишає турбіну. У звичайному стані ця заслінка закрита для набору тиску. Її конструкція дуже нагадує двері і має не тільки крайні положення (відкрита та закрита), але і проміжні. Як говорилося раніше її відкриттям і закриттям керує актуатор, який спрацьовує при тиску від 10 до 12psi.
  • Зовнішній вестгейт (EWG) – це окремий пристрій застосовується тільки для тюнінга, він розташований не в турбіні і не кріпиться до неї ніяким чином. Його використовують на спортивних автомобілях, де потрібен куди більше граничний тиск. Для установки EWG потрібне додавання зміна частини колектора і перепускної труби.

Зовнішній вестгейт зустрічається набагато частіше, оскільки його встановлюють на автомобілях масового виробництва. Він є найбільш поширеним засобом боротьби з надлишковим тиском у турбонадуві.

Налаштування вестгейта:

  • найпростішим способом регулювання наддуву є затягування і розслаблення гайки на актуаторі. Затягування пружини вкорочує пружину розташовану всередині, збільшує граничний тиск, розслаблення навпаки зменшує.
  • Заміна самої пружини актуатора. Принцип той же. Більш пружна пружина збільшить максимальний тиск, у той час як більш м'яка знизить його.
  • Установка соленоїда або буст-контролер.

Соленоїд – це механізм встановлюється перед актуатором, який скидає частину тиску тим самим обманюючи його, показуючи менший тиск.
Буст-контролер – цей механізм регулює відкриття заслінки. Він управляється комп'ютером.